DRZEWKO KAWOWE + SŁOICZKI - fajny prezent na DZIEŃ MAMY...
          Zbliża się 26 maj -  czyli „DZIEŃ MATKI”. Może warto zrobić prezent naszym kochanym mamom własnoręcznie? Na pewno wysiłek i pomysłowość zostanie doceniona. Możecie wykonać wiele różnych rzeczy, my dziś pokażemy wam drzewko kawowe i słoiczki z kawą. Sympatyczny i bardzo aromatyczny podarunek dla mam. Drzewko cudownie pachnie kawą i razem ze słoiczkami tworzy miły zestaw. Całość pięknie wygląda i jest pomysłową ozdobą w domu.
Do zrobienia drzewka kawowego będą Wam potrzebne:

 • styropianowa kulka/bombka, 
 • patyk, który posłuży jako pień drzewka, 
 • jakaś doniczka albo słoik, 
 • piasek albo drobne kamyczki do obciążenia całości, 
 • farba plakatowa w kolorze brązowym, 
 • pędzelek, 
 • kawa w ziarenkach, 
 • tasiemki atłasowe (o szerokości około 1cm i 0,3 – 0,5 cm), 
 • tasiemka koronkowa/szydełkowa, 
 • różyczki atlasowe, 
 • pistolet do kleju na gorąco, 
 • kilka długich lasek kleju na gorąco, 
 • nożyczki.


          W pierwszej kolejności malujemy kulę styropianową na brązowo, żeby biały kolor nie rzucał się w oczy między naklejonymi ziarenkami kawy. Czekamy aż farba wyschnie dokładnie.
         Następnie kulę styropianową nabijamy na patyk. Potem zaczynamy od góry oklejać kulę  ziarenkami kawy, robiąc to tak, żeby ziarenka były jak najbliżej siebie. Do przyklejania ziarenek używamy kleju na gorąco.     
         Gdy już mamy obklejoną całą kulę styropianową przechodzimy do obwijania patyka tasiemką atłasową. Zaczynamy od góry podklejając początek tasiemki klejem i dalej obwijamy do samego dołu patyka. Na końcu odcinamy tasiemkę i znowu podklejamy koniec klejem. Trzeba dość mocno obwinąć patyk, aby tasiemka się nie zsunęła.

          
          Kolejnym krokiem jest wykonanie doniczki, w której będzie stało nasze drzewko. Jeśli macie ładną doniczkę, to nie musicie już jej dodatkowo obwijać tasiemkami. Natomiast jeżeli chcecie wykorzystać zwykły słoik, to obwińcie go tasiemką atłasową w podobny sposób jak patyk (zaczynając od góry). Dodatkowo możecie ozdobić słoik przyklejając inną tasiemkę np. koronkową i różyczki atłasowe, albo jakąś kokardkę.
         Następnie trzeba umieścić drzewko w doniczce/słoiku i całość dociążyć np. piaskiem albo drobnymi kamyczkami, żeby drzewko stało stabilnie. Kamyczki/piasek przykrywamy ziarenkami kawy.
         Kulę kawową można ozdobić tez przyklejając po kilka różyczek atłasowych.
         Tak naprawdę ozdabianie drzewka to rzecz gustu, więc możecie je ozdobić po swojemu dodając więcej lub mniej elementów typu kokardki, kwiatuszki itp.


         Można też do kompletu zrobić jeszcze słoiczki z kawą. To już jest dużo mniej czasochłonne. Wystarczy jakiś fajny słoiczek wypełnić ziarenkami kawy, zakręcić i przewiązać kokardką.
        Taki prezent fajnie będzie wyglądał np. na kuchennym blacie lub parapecie, albo na komodzie w pokoju.

        Przygotowanie takiego kawowego kompletu nie jest bardzo trudne, wymaga może trochę czasu, ale jaka satysfakcja, że prezent wykonany jest własnoręcznie i jest jedyny w swoim rodzaju - taki prosto od serca. Chyba dla każdej mamy to liczy się najbardziej.

           
         Wszystkim dzielnym MAMOM życzymy zdrowia, szczęścia, zadowolenia ze swoich pociech, dużo wytrwałości i cierpliwości, spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego oraz jak najwięcej czasu dla swoich dzieci :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...